Kardiologija

specijalizacija kardiologije

mawa_medicinarka

imam 17 godina i idem treci razred srednje medicinske skole slavonski brod...nakon srednje zeljela bi nastaviti se baviti medicinom pa planiram upisati medicinski fakultet...zeljela bi specijalizirati kardiologiju pa me zanima koliko traje specijalizacija?! hvala

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Prema još uvijek trenutno važećem pravilniku, prvo se specijaliziran Intena medicina (4 godine), pa potom subspecijalizira kardiologija (2 godine). Već godinama je u pripremi (pa se nekad skoro možda i pojavi) novi način specijalizacije, gdje bi se odmah išlo na specijalizaciju kardiologije po shemi 2+3 godine (opći dio + kardiologija), ili 3+3.