Oftalmologija

Astigmatismus kod djece..

snjeza29

Dan... Imam mališu od 7,5g.. Kad je išao na lječnički za školu otkrili su mu Astigmatismus hypermet.oc.utq.

Vod:0,3 sc..
Vosomg,3 sc..

Mskijaskopija/ +1,50 dsph= +3,00 dcyl ax 80
+1,50 dsph= +3,00 dcyl ax 80

Autorefraktometar/ +3,00 dsph= -3,00 dcyl ax 175
+2,75 dsph= -3,00 dcyl ax 175
FOU/ odgovara refrakciskoj anomaliji

ordinirano/ VOD: + 0,75 dsph= +2,50 dcyl ax 80
VOS: +0,75 dsph= +2,50 dcyl ax 80

Nakon 2 mj je bilo VOD: cc 0,7
VOS: cc 0,8

Nakon 5 mj je bilo VOD: cc 1,0
VOS: cc 0,9

Nakon 6 mj je bilo VOD: cc 1,0
VOS: cc 0,8-0,9
Okluzija desnog oka što više...

Evo ja bih vas molila malo objašnjenje o ovome što vidite? I zanimam me ovo da li treba pokrivati desno ili lijevo oko,dr,nam nije ništa rekla samo je tako napisala i to sam vidjela poslje... Hvala vam...

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Mališa je još uvijek u dobi kada se može djelovati na razvoj vida. Preporučio bih da izdržite i nastavite zatvarati bolje desno oko koje je doseglo 100% vida (= 1.0) kako bi se dodatno razvio vid na blago slabovidnom lijevom oku. Naravno, uz obaveznu korekciju naočalama koje su propisane.

snjeza29

Hvala vam puno... Naočale nosi evo već 1,5g bez skidanja i žaljenja da ih neće happy . Reci te mi da li se može ta dioptrija smanjiti ili čak izlječiti skroz,s obzirom da je dosta velika,dr nam je rekla da se cilindri ne mogu ispraviti...

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Navedena dioptrija se može korigirati laserom, no tek nakon što što mališa postane punoljetan uz stabilnu dioptriju.

Za očekivati je kako će do tada astigmatizam ostati sličan, a sferna (prva) dioptrija „skliznuti“ prema minusu ili manjem plusu. Ono što se ne može korigirati je postotak vida, i zbog toga je važno pridržavati se uputa o okluziji.