Oftalmologija

Ćvorići u očima

S23maya

Pozdrav! Prije 2 godine sam unutar očiju na kapcima dobila ječmence. Mislila sada će se povući ali nije, imam ih vec eto 2 godine. Imam po 2,3 nekad i 4 ječmenca u svakom oku. Bila sam kod oftamologa više puta gdje su mi bušili iglom, ali se uvijek vrati. Da li znate šta bi ti moglo biti i kako se riješiti? Hvala!

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Ne znam točno o kojim promjenama se radi, jer se formirani ječmenci ne buše iglom, nego se čiste malim rezom sa stražnje strane kapka (ne očiju). Svakako treba naći uzroke ponavljanja navedenih promjena. To može biti problem s rubom vjeđa, bakterija otporna na propisane antibiotske kapi ili drugi uzroci kako bi se propisale odgovarajuće kapi i oblozi i spriječilo daljnje ponavljanje istih.