Oftalmologija

Peckanje i otok

nika94

Postovani,
Naime, unazad tjedan dana imam natecen dio oko suznog kanala, ali s vanjske strane. Imala sam prvo veliku bol i vidjelo se crvenilo, sada me boli i imam osjecaj peckanja kada se dotaknem na tom dijele, osjecaj je kao da mi je taj dio jaako iziritiran necime, a nisam koristila makeup niti ista osim vode. Koristim kremu TOBRADEX vec 4 dana, prije sam dexametazon neomycin kapi. Ne pomaze bas...bar nemam takav osjecaj.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Kapanje kapi u oči i nos ima veću mogućnost da prodre do središta upale od same lokalne primjene masti. Ukoliko ne dolazi do poboljšanja, prema preporuci liječnika može se preći na sustavno uzimanje antibiotika i eventualno uzeti bris nosne i očne sluznice nakon privremenog prekida terapije.