Otorinolaringologija

Alergija

Svetlana

Imam jako lose informacije, iako sam se raspitivala i ovde i u inostranstvu o tome kako moze da se obnovi ostecena sluzokoza farinksa, larinksa i uopste hronicnog rinitisa usled dugogodisnje alergije, koja je iz godine u godinu sve jaca. Kortikosteroidi su trenutni pomagaci, a antihistaminici nesto posebno i ne deluju. Da li da pokusam sa imunoglobulinima i sta uopste uraditi kod tezih oblika alergija?????/

Unapred hvala

prof.dr. Željko Bumber

niste naveli na što ste alergični , u kojem ambijentu radite, koliko vam je godina. Imunoglobulini nisu potrebni. Ovisno o alergenima moguća je i primjena hiposenzibilizacije uz potpornu terapiju -Vitamin A D.
Potreban je svakako ORL pregled u alergološkoj ambulanti.