Otorinolaringologija

Problemi sa sluhom

rahel

Moja cerka (5 1/2) ima vec duze vreme problema sa usima, ne zali se da je boli, ali bilo je upala, cak i perforacija prilikom leta avionom.
Specialiste su da joj se ugradi cevcica, deciji nije. Mada smo vec bili kod vise specijalista ni jedan nije uradio te pretrage koje ste vi ovde savetovali jednom diskutantu.
Sutra idemo opet kod specijaliste jer ona ne cuje dobro i ja sam se odlucila za tu operaciju. Ima li nesto na sta treba da obratim paznju ili da zatrazim neke specijalne pretrage.
Nazalost ja nemam poverenje u ovdasnje lekare, jer sam napravila jedno jako lose iskustvo.
Molim za vas savet
Hvala unapred

prof.dr. Željko Bumber

Potreban je ORL pregled, endoskopija epifarinksa zbog isključenja treće
tonzile. U obradi svakako treba učiniti audiogram i obavezno timpanometriju. Ovisno o nalazu moguće je učiniti uklanjanje treće tonzile. Postavljanje cjevčica na bubnjić rutinski je zahvat o kojem ne bi trebalo biti dvojbe. Pitanje je samo trajanja držanja cjevčica.
Takodjer treba vidjeti postoji li tzv. submukozni rascjep nepca.