Otorinolaringologija

Zamoran problem s disanjem!

XY

Postovani,
javljam se povodom problema oko disanja na nos, koji mi postaje svakim danom sve zamorniji.
Imam 30 godina i od malih nogu imam problema s disanjem pogotovo nocu (uvijek), a danju mi je nesto prohodniji- s tim da imam mnogo sekreta.
Snimao sam, bas povodom toga, sinuse, medjutim, nista mi nije ustanovljeno. Niti je ustanovljena bilo kakva devijacija disajnih puteva u nosu.
Bolujem od alergije na polen, pa ne znam da li to moze biti uzrok!

Zbog svega ovog, prinudjen sam da disem kroz usta, koja mi se suse zbog toga; uopste, jako mi je zamorno sve to.

Da li postoji ikakva nada da se to nekim putem (ukljucujuci i hiruski) moze otkloniti?

Unaprijed hvala.

p.s. da li je normalno osjetiti jak bol negdje u nosu (negdje u dubini), kad se slucajno udahne voda kroz nos? Desilo mi se to dva puta prilikom kupanja- bol je skoro neizdrziva, pa se pitam da li je to normalno.

prof.dr. Željko Bumber

Potrebna je endoskopija nosa i nosnog ždrijela (možda imate treću tonzilu). Alergija može stvarati slične probleme no onda je pitanje trajanja simptoma -sezonski ili tokom čitave godine.

Potreban je svakako ORL pregled.
p.s. kontaks nosne sluznice sa vodom ,pa čak i terapijskim kapima za nos (vazokonstriktorom) može izazvati kratkotrajnu, gotovo nesnošljivu bolnost. Pomoć je fiziološka otopina u nos .