Otorinolaringologija

Gnojna angina + upala uha

darija

Poštovani,
Imam curicu od dvije godine. Pedijatar je ukazao na postojanje treće mandule i preporučio uklanjanje operativnim zahvatom nakon treće godine života. Dijete često ima gnojne angine, a zadnja je završila upalom pluća. Angine obično prati i obostrana upala oba uha.
P.S. Dijete pohađa jaslice i rođeno je u 33. tjednu trudnoće s teškom atrezijom tankog crijeva.
Molim za savjet.
Hvala
Mama

prof.dr.sc. Željko Bumber

Operacija treće mandule nije vremenski uvjetovana i treba je učinito odmah. Njezino uklanjanje
omogućiti će bolje disanje kroz nos i smanjiti broj upala tonzila.
Ovisno o nalazu donje dvije tonzile se mogu ukloniti i prije treće godine. Molim bris ždrijela i molim KKS,SE.

Vlatka

Liječnik mi je dijagnosticirao gnojnu anginu, ali ne zna zašto su mi limfni čvorovi jako natečeni. Imam kontinuirano temp. 38.5, jako me boli grlo kada gutam i glas mi je prigušen.