Otorinolaringologija

hipertroficno adenoidno tkivo/ tonsile

maja_pcelica24

Veliko postovanje nadam se da cete procitati moju poruku i sto prije mi odgovoriti . Jer je veoma hitno .
Ovako ja sam inace transplantirani pacijent u pitanju je transplantacija bubrega koju sam imala prije 6 godina. Prije 2 godine sam imala operaciju krajnika , nakon te operacije i izvijesnog vremena ja sam pocela da pricam nazalno , nos mi je stalno zapusen , ponekad tesko govorim , disem , usta su mi stalno suha pogotovo u toku spavanja . Imam problema i sa sluhom ui nosim slusni aparat. Pila sam razne antibiotike i koristila razne sprejeve . No medjutim to sve moj p'roblem nije rijesilo . D

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, jedini način da provjerite zašto imate stalno začepljenje nosa je da učinite ORL pregled, po mogućnosti uz fiberendoskopiju. Nosna opstrukcija se ne može dovesti u svezu sa tonzilektomijom.