Otorinolaringologija

svrbež u grlu

andrija

Poštovani
Moja supruga osjeća svrbež u grlu, koji joj se prenosi na uho. Nema povišenu temperaturu. Grlo ju je svrbilo i prije 15-20 dana, tada je popila Ceporex (par tableta jer je mislila da ima upalu sinusa) i prošlo je.
Je li možda u pitanju kakva alergija?

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Andrija,
Bez pregleda teško je reći radi li se o alergiji. Prema vašem opisu radi se upali ždrijela koja nije izliječena, jer nažalost mnogi pacijenti uzmu par tableta u akutnoj fazi bolesti. Kako dođe do poboljšanja prestaju uzimati lijekove , ali se nakon nekog vremena ponovno manifestiraju isti simptomi i bolest prelazi u kroničnu fazu. Savjetujem vašoj supruzi pregled kod njenog liječnika koji će sam prosuditi treba li i specijalistički pregled.