Otorinolaringologija

hrskavica

miro

Imam devijaciju nosne šupljine .Išao bih na operaciju pa me zanima kako sanirati iskrivljenje hrskavice te kolilo su takvi zahvati uspješni,te da li će hrskavica nakon operacije ponovno narasti i iskriviti se.Isto tako vas molim da mi objasnite pojam umjetnog implantata "PLASTIKA"koliko je to dobro staviti u nos i dali ću kasnije moći normalno disati ,bez komplikacija.Od kakvog se materijala sastoji "PLASTIKA" i koliko joj je vijek trajanja.Molim vas barem približnu cijenu operacije u državnoj klinici (ako se plaća) te cienu kod privatnika. HVALA

mr.sc. dr.D.Markov

Ukoliko se radi samo o deformaciji nosne pregrade (septuma) indicirana je septoplastika ( odnosna funkcionalna operacija nosne pregrade) gdje se odstranjuje deformirani dio septuma(krista, spina). Prije operacije neophodno je napraviti rinomanometriju s anemizacijom .Ako je postavljena prava indikacija za septoplastiku , nakon operacije moći će te normalno disati bez komplikacija. Operacija se radi u lokalnoj anesteziji. U ORL klinikama možete se operirati ako imate osiguranje s uputnicom od svog liječnika. Cijene kod privatnih otorinolaringologa su od 1500 do 2000DM