Otorinolaringologija

izrasline u ustima

karmen

Prije oko petnaestak godina pojavila mi se izraslina veličine malog zrna graška na lijevoj rubnoj strani jezika. Prije oko dvije godine ista takva izraslina pojavila mi se i na lijevoj strani usne šupljine, tik do donjih zubiju. U pravilu me ne smetaju, jer nisu bolne, jedino ih znam povremeno zubima pregristi kod žvakanja hrane, one prokrvare i dalje je opet sve po starom. Stomatolog mi je savjetovao da ih dam odstraniti, no ja se uporno nadam da će nestati kako su se i pojavile, iako do sada nije bilo takvih naznaka.
Recite mi uslijed čega se to pojavi i da li postoji kakav tretman koji bih mogla primijenjivati bez operacije.
Napominjem da sam inače zdrava osoba, stara 42 godine.
Hvala!

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Karmen,
Bez pregleda je vrlo teško reći o čemu se radi. Savjetujem vam pregled kod otorinolaringologa, maksilofacijalnog ili oralnog kirurga.