Otorinolaringologija

kronicna upala uha

Di

Imam sina 5 1/2 godina koji svaka 2 mjeseca ca. ima upalu uha.Cesto je izljecimo bez antibiotika (po preporuci pedijatra) no 2-3 puta godisnje dobije i antibiotik.To traje 3 godine.Kako daljee?Informirala sam se o zahvatu u kojem se ugrade nekekve cjevcice koje ostaju u uhu odredjeno vrijeme.Kakva je funkcija tih cjevcica i kakva je to operacije.Dali se stim zahvatom izbjegnu ceste upale?Koliko je opasna ta operacija i kako se izvodi?Hvala unaprijed.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Di,

Kod vašeg sina se ne radi o kroničnoj upale uha. Potrebno je napraviti otorinolaringološki pregled, audiološku obradu( audiogram i timpanometriju), uzeti briseve nosa i ždrijela, fiberendoskopiju nosa. Nakon učinjenih pretraga otorinolaringolog će odlučiti o operaciji. Operacija nije opasna i izvodi se u općoj anesteziji.