Otorinolaringologija

Jezik

Mateja9

Poštovani, primjetila sam na kraju jezika bijelo žućkaste naslage i neke kvržice. Što bi to moglo biti? Ima li razloga za brigu? Počela sam ispirati usta čajem od kadulje u nadi da će se to povući

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, kvržice su anatomski uredne gustatorne papile, a naslage su nastale kao rezultat nakupljanja odljuštenih epitelnih stanica. Konzumirajte malo grublju i tvrđu hranu kako bi odstranili navedene naslage.