Otorinolaringologija

Kortiko nos?

NiN

Postovana,

Tokom poslednjih godinu dana vise ORL lekara mi je zbog vazomotornog rinitisa prepisivalo razne brendove kortiko sprejeva za nos (Nasonex, Avamys, Dymista), medjutim svaki, apsolutno me svaki uz potpuno pravilnu aplikaciju neizdrvo pece. Moje pitanje je: Da li ima smisla da pokusam sa inhalacijama Pulmocortom kroz kompresorski inhalator koji inace imamo zbog dece i njihovih povremenih laringitisa?

Pozdrav

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, Pulmocort je kao što samo ime kaže kortikosteroid namijenjen za liječenje donjih dišnih puteva (pluća). Moja preporuka je da pokušate uzeti male doze oralnog kortikosterioda ukoliko Vas toliko neizdrživo peče nosna sluznica.