Otorinolaringologija

krajnici

nina

imam 19g. i zadnji 6-7 mjeseci imam ceste upale krajnika..prije mjesec dana sam imala gnojnu anginu i 15 dana poslije zavrsetka terapije bol se ponovo vratio eli bez cepica..vadila sam bris grla i sve je u najboljem redu ali opet se pojavio gnojni cepic na zdrijelu da li je neophodna operacija ili postoji neki drugi nacin

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Nina,
Ako je bakteriološki bris uredan ( da li je uzet nakon antibiotske terapije?) moguće je da se radi i o kroničnoj upali krajnika. Napravite laboratorijske nalaze krvi - AST( antistr. titar) da se vidi da li se radi o bakterijskim ili virusnim upalama . Ukoliko je AST u granicama normale operacija vjerojatno neće biti potrebna. Ako je povišen moguća je terapija Extencilinom ili operacija. Važno je da obaviti otorinolaringološki pregled .