Otorinolaringologija

Zacepljeno uho

Ines

Imala sam jake bolove u desnom uhu koji su se sami primirili (ne potpuno, ali nije neizdrzivo) ali je ostao neugodan osjecaj da je uho zacepljeno.
Javila sam se lijecniku koji mi je pregledao usi, isprao ih vodom i prepisao kapi.
Jucer sam imala jaku mucninu i povracanje, uho je i dalje zacepljeno.
Zanima me da li je po vasem misljenju terapija dobro odredjena i sto biste mi savjetovali.

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Ines,
Ukoliko se radilo o toaleti uha radi upale vanjskog uha ili samo o ispiranju ušne smole terapija je bila dobra. Ako je uho i dalje začepljeno uz mučninu i povraćanje morate se javiti otorinolaringologu. Pri pregledu potrebno je pod mikroskopom napraviti toaletu uha i odrediti daljnje dijagnostičke postupke ukoliko su potrebni.