Otorinolaringologija

M. Meniere

Sandra

Molim Vas
ovo pisem u vezi mog tate, kojemu je prije desetak godina dijagnosticirana M. Meniere, sa gubitkom sluha na desnom uhu, a sada i na lijevom.Dg:M.Meniere lat.dex.chr.,Hydrosp labyrinthi insc.lat sin Insuff. VB Paresis n.vestibularis lat.dex.non comp.
Pretragom interneta dosla sam do informacija o uredjaju Meniett Device koji se u ovom trenutku koristi u USA.
Moje pitanje je da li bi on pomogao mom ocu za suzbijanje smetnji, te koji lijecnik u Hrvatskoj moze odrediti da bi on bio kandidat za koristenje Meniett Devicea.
Unaprijed zahvalna Sandra

prof.dr. Željko Bumber

Obratite se liječnicima koji su do sada liječili Vašeg oca i koji su postavili dijagnozu. Neka se učini novo testiranje sluha, kako bi se pouzdano ustanovilo sadašnje stanje sluha i funkcije lijevog uha, jer mi se čini da je desno uho izvan funkcije.
Nabavka uređaja je privatna i slijedite upute na internetu. Cjevčica se može ugraditi u bilo kojoj ORL ustanovi nakon nabavke aparata.