Otorinolaringologija

Nalaz Radiologa

Zoran

Pošto mi je vec duže vremena konstantno začepljen nos i stalno mi curi ,te često imam glavobolje bio sam na RTG snimanju sinusa ( RTG:SNIMKA PARANAZALNIH ŠUPLJINA )

Nalaz radiologa je :
-maglušavo zasjenjenje frontalnog sinusa
-mekotkivno zasjenjenje sa nivoom,donje polovine šupljine desnog maksilarnog sinusa,što radiomorfološki odgovara akutnim upalnim promjenama
-rubno zasjenjenje medijalne i lateralne konture lijevog maksilarnog sinusa
-edem nosne sluznice
-desnostrana devijacija septuma

Molim vas objašnjenje ovog nalaza te što mi je dalje očekivati i činiti ?

mr.sc.dr.D.Markov

Poštovani Zorane,
Sa nalazom rtg javite se otorinolaringologu. Prema rtg nalazu vjerojatno se radi o cisti u desnom čeljusnom sinusu, te o upali lijevog čeljusnog sinusa, kao i o devijaciji septuma. Ovisno o tegobama i kliničkom pregledu potrebno je učiniti sinusoskopiju i septoplastiku.