Otorinolaringologija

nodusi

meri123456789

Postovanje,
UZ pregledom vrata lijevo ispred i iza mscm prikazuju se jasno ograniceni hipoehogeni nodusi sa jasno uocljivim hilusom najvece dimenzije 3,2x3 mm. UZ krvnih sudova i stitne zliezde uredan. Zanima me ima li potrebe ici na dalje pretrage i koliko su opasni ovi nodusi?

meri123456789

Ispravka :Najveći nodus je veličine 9,2x3 mm.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, ukoliko su nodusi ultrazvučno nesuspektni, ne preporučuje se njihova citološka punkcija. Ukoliko perzistiraju duže vrijeme ili imaju tendenciju rasta, nije na odmet učiniti navedenu pretragu.