Otorinolaringologija

nos-operacija

darko

Moj nos je več dosta godina neprohodan (začepljen) prije 6godina bio sam na pregledima i ustanovljeno mi je da imam anomaliju u jednoj od nosnica te bio upučen na operaciju.Saznavši da poslije operacije mi se tamponiraju obje nosnice te tako par dana odustao sam.Razlog tome jemoj nevjerojatan strah od gušenja trenirao sam da si sam zatvaram obje nosnice več nakon 5 min počelo mi srce jako udarat tlak poraso itd.
Dali postoji neka metoda koju neznam i sto mi savjetujete?!
Inače trosim stalno kapi NASIVIN povremeno mazem sluznicu mašču i
znam da mi to nije rijesenje.
Hvala!

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Darko,
Nemate razloga za strah radi tamponade nosa nakon operacije. Budući na i tako imate probleme s disanjem na nos sama tamonada 3 ili 5 dana nakon operacije za vas neće biti nikakav problem. Postoji mogućnost da se istovremeno s tamponadom stave i silikonske cjevčice kroz koje bi bila omogućeno disanje što se morate dogovoriti s kirurgom.