Otorinolaringologija

septoplastika

duda

Štovani,

molim da mi odgovorite da li nakon septoplastike i konhotomije dolazi to trajnih i bitnih poboljšanja ( upale sinusa, kronični faringitis, laringitis )ili je to individualno i može se dogoditi da se stanje nakon operacije bitno ne poboljša ili se poboljša samo privremeno.Imam 30 godina i zbog navedenih tegoba upućena sam na septoplastiku zbog devijacije septuma ali sam čula sa više strana da operacija ne garantira poboljšanje.
Hvala na odgovoru !

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovana Duda,
Nakon septoplastike i konhotomije trebalo bi doći do poboljšanja disanja na nos. Ukoliko ste skepitični što se tiče operacije savjetujem Vam da prije operacije napravite rinomanometriju koja će objektivno pokazati da li je uzrok samo devijacija septuma ili upala nosne sluznice.