Otorinolaringologija

otorinolaringologija

zrinka

Postovani!

Unazad dvije godine imam velikih problema sa nosom. Stalno kisem i smrcam tenikako nemogu ponoci spavat jer me to probudi i onda imam bolove u nosu. Bila sam na alergoloskom testu dva puta te je potvrdeno da nemam nikakve alergije. Zatim sam isla na bakterioloski i citoloski test te je sve u redu. Imam devijaciju nosnog septuma. Prije pola godine pocela sam imati bolove u nosu tako da nemogu niti ispuhnuti nos jer imam osjecaj kao da mi nesto raste unutra. A i nemogu raditi nikakve grimase s nosom jer me jako boli.

Hvala

prof. dr. Željko Bumber

ORL pregled i vjerojatno op. nosne pregrade. Ambijent u kojem spavate i radite te strana na kojoj spavate također mogu imati utjecaj no prvo pregled.

tina1204

Postovani,molila bih vas da mi pojasnite ako je u pitanju gerb zasto mi kiselina ne ostaje u jednjaku nego mi zapali grlo i imam sinusitis.Dali to znaci da jednjak nije ostecen vec samo grlo i sinusi ili je u tom slucaju sve od navedenog osteceno? I jos jedno pitanje bih vas molila. Imam osjecaj da mi svaki drugi,treci zalogaj zastane u grlu i moram ga potjerat tekucinom,ne boli me grlo ali mi je konstantno crveno,dali to otezano gutanje ima veze sa grlom ili cime? Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, liječite istovremeno GERB pri gastroenterologu i kronični sinuitis pri otorinolaringologu budući su uzročno međusobno povezani. I u buduće molim da isto pitanje ne postavljate na tri različite teme foruma