Otorinolaringologija

Planocelularni karcinom usne šupljine

tenoa

Poštovana!
Mojem djedu su dijagnosticirali prije 15ak dana planocelularni karcinom usne šupljine, pa me samo zanima, naručen je tek za dva tjedna na zračenje, ali doma plače od bolova, peče ga jezik i bol mu zahvaća desni dio čeljusti. Dok čekamo da li postoji neki lijek koji bi mu smanjio bol ili umrtvio tu stranu jezika?
puno hvala na vasem odgovoru
Lp

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani,djedu protiv bolova možete dati bilo koji anlgetik koji može eliminirati bol. Počinje se sa blažim analgeticima i prelazi postepeno na lijekove jačeg djelovanja ukoliko se ne postiže zadovoljavajući efekt. Preporučujem da se javite u ambulantu za bol koja postoji pri svakoj anesteziološkoj službi u bolnici gdje možete dobiti savjet i odgovarajući "koktel" lijekova koji najbolje odgovara Vašem djedu.