Otorinolaringologija

poteškoće s gutanjem

Zoran

Omam poteškoće s gutanjem . Naime , prilom gutanja lagano me zaboli u grlu, možda malo više s lijeve strane . Nakon , obavljenih pregleda kao što su vizualni pregled kod ''otorinca'' s laboratorijem (krv,brisevi), UZV štitnjače i pasaža jednjaka (akt gutanja sa ''kredom''), ustanovilo se da imam tanku sluznicu grla. Uzročnik nepoznat, a i terapija. Ponekad i zakašljem . Nepušać sam već 11 godina, sa 10 godišnjim pušačkim iskustvom . Imam 35 godina . Što predlažete ? Ima li koji još pregled ili sl. ? Unaprijed zahvalan.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Zorane,
Ukoliko su svi pregledi uredni, a kako navodite da se radi o osljetljivoj sluznici, savjetujem vam da napravite serologiju na H. pylori. S nalazima se javite vašem liječniku ili otorinolaringologu.