Otorinolaringologija

staphylococcus

damir

Poštovani,
Zanima me koliko dugo treba trajati terapija Kalvocin tbl.1000mg 2x1 koju sam dobio radi pozitivnog nalaza brisa nosa na Staphylococcus aureus, imam 37 godina i 95 kg. I koliko dana nakon završetka terapije moram ponoviti isti bris? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, uz poštovanje.

mr.sc.dr. D. Markov

Poštovani Damir,
Terapija Klavocinom 1000, 2x1 provodi se 10 dana. Potrebno je napraviti pauzu najmanje 1 tj, a najbolje je uzeti kontrolni bris nakon 2 tj od uzimanja antibiotske terapije.