Otorinolaringologija

Upala grla, terapija ne pomaže

Leo

Prije 3 tjedna sam primjetio crvenilo u grlu, ali nisam se puno brinuo, mislio sam da će proći ako budem pio puno čaja. Nakon tjedan dana sam otišao kod liječnika jer su mi se upalili limfni čvorovi i imao sam problema sa gutanjem. Liječnik mi je propisao antibiotik Novocef i to svakih 12 sati po 1 tabletu od 500mg. Prošlo je još tjedan dana a upala se nimalo nije povukla, nego sam primjetio naslage gnoja u grlu. Mislim na krajnicima, i limfni čvorovi na vratu su mi bili otečeni. Tada mi je doktor prepisao injekcije, mislim nešto na bazi penicilina, ali ne pravi penicilin jer se bojao da bi moglo doći do reakcije mog organizma na penicilin. Već sam primio 4 injekcije, ali i dalje ne vidim pomak. I dalje imam problema sa gutanjem. Zbunjuje me to što, niti kašljem, niti imam visoku temperaturu, niti bilo koji drugi simptom, samo natečeni krajnici, i puno gnoja. Sada mi krajnici izgledaju kao da sam uzeo prožvakanu žvakaću gumu i zalijepio je u grlo. Eto toliko, hvala unaprijed na savjetu.

prof.dr. Željko Bumber

Potreban je bris ždrijela bakteriološki.Očigledno se u Vas radi o angini.
Nakon antibiotske terapije potrebna je ORL kontrola.
AST ?
Savjet -operacija tonzila ako bi se stanje ponavljalo.