Urologija

adenoma

joza

Imam 44.god .i probleme sa prostatom a zadnji nalaz radiloga:
Prostata dimenzija 46x29 mm ,intaktne kapsule koja nije zadebljana ,sa
okruglstim hipoehogenim poljem srednjeg režnja,veličine 12x16 mm,jasno
ograničenim prema okolini i vrši blagu impresiju na zid mokračnog mjehura bez znakova infiltracije.
Zaključak:Adenoma prostatae
Molim vas o čemu se radi i što mi valja činiti.

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Savjetujem vam da dijagnozu radi li se o adenomu prostate potražite kod urologa.Za postavljanje dijagnoze adenoma prostate potrebno je osim slikovnih metoda učiniti i digitorektalni pregled,tzv uroflow te još neke pretrage.