Urologija

azospermia

zeljko

Molim vas da mi odgovorite sto hitnije jel moram priznati da sam u totalnoj panici.Naime dobio sam nalaz azospermije koji je ucinjen zbog 2 godisnjeg pokusaja oplodnje.Receno mi je da uopce nemam spermija.Neznam ni kako je to moguce ni zasto je do tog doslo i kome da se obratim za pomoc. Hvala.

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Azospermija može biti dvojake naravi. Sekretorna azospermija označava izostanak spermiogeneze-stvaranja spermija.Stanje je u većini slučajeva neizljiječivo.Opstruktivna pak azoospemija označava stanje uredne spermiogeneze, sa opstrukcijom u sjemenim putevima,u večini slučajeva je izliječiva.Da biste znali o čemu se radi javite se u urološku ambulantu Sv.Duh četvrtkom od 8 do 16h.