Urologija

azospermija

Petar

Nalazi:

1. LH: 2,4 J/L, FSH: 6,6 J/L, TESTOSTERON: 18,6 nM/L
2. PRETRAGE EJAKULATA: APST.: 10, LIKVEFAK.: 600, BJELKAST, PH: 7,8. NEMA SPERMIJA, ST. SPERMATOGENEZE: 0, LEUKOCITI: RIJETKI.
3.BIOKEMIJA EJAKULATA: IZOENZIMI LDH: 16,4-23,7-32,8-0-16,4-10,7, KISELA FOSFATAZA: 688, FRUKTOZA: 12,0, LIMUNSKA KISELINA: 27,4, CINK: 3,24 MMOL/L.
4. CITOLOŠKI NALAZ TESTISA:
LIJEVO (I DESNO): U OSREDNJEM MATERIJALU NAĐENE SAMO SERTOLIJEVE STANICE.

MOLIM VAŠE MIŠLJENJE. UNAPRIJED ZAHVALJUJEM.

prof dr J. Pasini

Poštovani Petre,

prema uvidu u Vaše nalaze, očito se radi o zastoju spermiogeneze, o čemu ste vrlo vjerojatno već "in extenso" razgovarali i s vašim konzultantom - endokrinologom i operaterom koji je učinio biopsiju. Šansa za oplodnju kod Vašeg slučaja je mala, no preporučam da se javite Doc. Ježeku, Zavod za embriologiju i histologiju MF u Zagrebu zbog daljnje konzultacije. Urolog, kao dio kirurške struke ne može Vam u ovom slučaju dati adekvatni ili umirujući savjet.

S poštovanjem
J. Pasini