Urologija

bakterije i pretrage

zagađeni

Nedavno sam bio na kompletnim pretragama kod urologa. Uzet mi je bris mokračovoda na gotovo sve što se zamisliti može (clamidia, aerobi, anaerobi, candida ...). Nalazi su pokazali prisustvo e. colli, clamidie trahomatis, ureaplasme, streptococusa (mislim da sam dobro napisao) i još nekakvih sitnica.
Sada sam pri kraju s antibioticima (Cyprobay) i poslije pauze od par tjedana trebao bih ići na kontrolu. Postoji li ikakav manje bolan način da se pouzdano utvrdi jesam li izliječen ili trebam nastaviti s terapijama?
Zahvaljujem

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas se još može učiniti bakteriološka kultura ejakulata, no ne postoji drugi način za dijagnostiku i liječenje te vrste infekcije.