Urologija

bakterije u mokraći

dragana

Poštovani,

Od malih nogu imam bakterije u mokraći koje su jedno vrijeme bile uspješno lječene.Međutim, odnedavno su opet pronađene u mokraći.
Zanima me kako se te bakterije lječe, koliko traje lječenje i koliko su te bakterije opasne?Hvala

Prof. dr. J. Pasini

Poštovana Dragana,
o "bakterijama u mokraći" već je bilo dosta pisano.
Naime, bakteriurija može biti posljedica raznih poremećaja koji zahtijevaju pomne pretrage, no istovremeno i sasvim bezazlen simptom ili znak, ili pak samo kontaminacija (zagađenje) pri uzimanju uzoraka.
Stoga nije jednostavno ni lako odgovoriti na Vaše osobno pitanje. Ukoliko postoje recidivi urinarnog infekta, svakako je potrebno provesti i biokemijske, mikrobiološke i morfološke analize, za što se morate obratiti svojem urlogu - i ginekologu.
S poštovanjem
J. Pasini