Urologija

phalloplastica

manuel

Molim vas da mi odgovorite kako se vrši podebljanje penisa, za koliko se ga može podebljati,i gdje se to može učiniti. Opčenito kod nas ima malo informacija o toj temi.

Prof. dr. J. Pasini

Poštovani Manuel,
Phalloplastica pripada kategoriji estestske kirurgije i nije domena urologa. Postoje razni načini "povećanja" obima i dužine penisa, no uvijek ostaje pitanje indikacije, odnosno motivacije za takav zahvat. U našoj se Klinici, a koliko mi je poznato ni u drugim zagrebačkim bolnicama takav zahvat ne radi.
Da li implantacija masnog tkiva pod kožu penisa (a koja povećava obujam) ima medicinske osnove ostaje upinom. Da li rezanje ligamenta koji spaja penis s pubičnom kosti ima osnove također ostaje upitnim.
Druga je stvar s osobama koje imaju tzv. mikropenis i kod kojih je to medicinski opravdano.
Predlažem Vam da konzultirate estetske kirurge.
S poštovanjem
J. Pasini