Urologija

erekcija

marijana

molim vas da mi pomozite.moj decko tijekom vodenja ljubavi kada koristimo kondome brzo gubi erekciju i to nam predstavlja problem je nas odnos traje jedva desetak minuta.no,kada ne koristimo nista odrzava erekciju jako dugo,cak 30tak,40tak minuta.je li to ima veze s cinjenicom da je pusac?molim vas pomozite mi jer korisenje kondoma nam je jedini vid kontracepcije,a ovako dalje ne ide.hvala!marijana

Prof. dr. J. Pasini

Poštovana Marijana,
sudeći prema podacima koje ste dostavili, a koji su očito vrlo šturi, radi se o kompleksnom problemu koji se može svrstati u veliki sklop koji se zove erektilna disfunkcija.
Jedno je naime što osoba očekuje od sebe ili svog partnera, a drugo ono što se uistinu i događa. Očito je da između Vas i vašeg partnera postoji i želja i način da se seksualni događaj odigra, no Vas smeta trajanje. Da li je to zaista vezano uz upotrebu kondoma (mehanički utjecaj) ili pak o psihološkim čimbenicima teško je razlučiti.
Prema podacima koje ste naveli, vjerujem da je posrijedi samo određena psihološka barijera koju prvo razgovorom, a potom možda i savjetom s psihologom možete prevaldati.
Da li je zaista kvalitetniji odnos od 30 minuta u usporedbi s onim od 10 minuta? Da li se to može mjeriti minutama ili nečim drugim? Pitajte i sebe i svog partnera.
S poštovanjem
J. Pasini