Urologija

Fimoza

Zdenko

Postovanje!

Imam 37 godina i jako izrazenu fimozu. Moje je pitanje: moze li se fimoza osim operativnim zahvatom kada se uklanja dio kozice, lijeciti i na neki drugi nacin tako da kozica ostane cijela ali da se nekako prosiri. Citao sam nedavno da postoje neke posebne masti na bazi steroida za to ali nisam siguran o cemu je rijec. Unaprijed hvala

prim dr sci Josip Parazajder

Fimoza se može rješiti jedino operativnim zahvatom (cirkumciziija) .
Zahvat se izvodi ambulantno.

ivan

ja imam 19g. i imam isti problem....no nije tako jako izrazen...
naime, problemi nastupaju samo kad je penis u erekciji i to ne bas potpuno, nego eto, mogu kozicu navuci do pola, ako je navlazen i nekad do kraja - malo zna boliti.... sta da radim?