Urologija

Spermiogram

Josip

Poštovani,

Molim Vas da prokomentirate nalaz spermiograma, budući da nisam dobio "službeno" tumačenje, osim da se posavjetujem s urologom.
*Broj spermija u ml. 8,25x10na6
*Broj spermija u ejakulatu: 57,8x 10na6
*progresivno pokretnih spermija 0,00x10na6/ml
(kinetika 3/4) 0,00x 10na6/ejakulaz
*pokretnih spermija 0,25x10na6/ml
(kinetika 2/3) 3,03%, 1,75x106 /ejakulat
*pokretnih spermija u mjestu 1,00x10na6/ml
(kinetika2) 2,12% 1,00x10na6/ejakulat
Nepokretnih spermiji:
7,00x10na6 ml 84,85% 49,00x10na6/ejakulat
Dijagnoza: Oligoasthenozoospermia

Sam zaključujem "da nije dobro" i da bih mogao imati problema s "potomstvom". Inače imam 32 godine. U braku, 3 godine bez djece....
I ako može još jedno pojašnjenje: Koliko vremena može preoteći od davanja sperme kao uzorak do njezinog testiranja, a da to ne utječe na spermiogram. To pitam iz razloga jer je moj "uzorak" stajao na stolu više od 2,5 sata prije nego je "obrađen".

Zahvaljujem na odgovoru(ima)....

Josip

prim dr sci Josip Parazajder

Uzorak smije stajati na stolu maksimalno 2 sata,međutim vaš nalaz će vjerojatno biti sličan i kod druge pretrage jer vremenski utjecaj ipak nije toliko bitan.
Kod vas se radi o manjem broju i smanjenoj pokretljivosti spermija te je potreban pregled androloga.

Josip

Zahvaljujem na odgovoru gospodine prim. dr. sci Parazajder, ali ujedno Vas i pitam gdje mogu napraviti, odnosno kojeg androloga mi Vi mozete preporuciti?

Jos jednom zahvaljujem!
Josip