Urologija

kamenac

Nada

Imam kamenac veličine 6-7 mm koji se spustio u mokraćni mjehur i zanima me gdje se može u Zagrebu razbiti ultrazvukom i koliko se čeka jer mi stvara velike probleme.

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Kamenac te velicine koju opisujete u mokracnome mjehuru se može zdrobiti t. zv litotriptorom ili razbiti elektrohidraulicnom energijom kao i ultrazvukom. Da biste riješili vaš problem javite se urologu kojice odrediti nacin lijecenja.