Urologija

Kronični bakterijski prostatitis

Ivica

kako ga izliječiti, 2 godine pijem antibiotike i ništa, prošao sam sve pretrage i sve je ok ali prostatitis ne mogu izliječiti

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Kronicni prostatitis se takozove jer je bolest kronicna i podliježe t.zvanim remimisijama i egzacerbacijama.Bolest se lijeci onda kada u ejakulatu nadjemo patološke bakterije.Ukoliko se ne nadju pat. bakt. u ejakulatu a simptomi prostatitisa i dalje traju primjenju je se lijek tonocardin da bi ublažio simptome bolesti.