Urologija

Obrezivanje 2

Ivanca

Imam 21 godinu i zbog preuske kozice glavic nikada nije video svetlost dana. Da li je neophodno obrezivanje i ako jeste koliko traje operacija? Da li je moguce ujutru se operisati a uvece kuci jer bi me bilo blam da moji to saznaju? Da li je moguc seksualni odnos ako se ne obrezem? Pretpostavljam da je bolno ali da li bi koriscenje kondoma nesto pomoglo kada je bol u pitanju? Hvala.

Sasa

I ja imam slican problem, samo sto je meni bar malo 'siroka' kozica i glavic moze bar pola da izadje dok mi je penis u erekciji...

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Kod vas se radi o takozvanoj kongenitalnoj fimozi. Op zahvat se izvodi u lokalnoj anesteziji i traje nekoliko minuta.nakon toga bolesnik može odmah u kućnu njegu.