Urologija

oligospermia

Gaga

Postovani,
Potrebno mi je strucno misljenje o sledecim analizama spermograma supruga:

A)OSOBINE EJAKULATA
Zapremina u cm :3
Vreme razvodnjavanja:15minuta
Viskozitet: normalan
pH vrednist: 9
B)POKRETLJIVOST I BROJ SPERMATOZOIDA
Normokineza: 60%
Hipokineza: 20%
Anakineza: 20%
Broj u 1cm: 6.562.500
Broj u celom ejakulatu:19.687.500
Normalne forme: 76.2%
Patoloske forme: glava:9.5%,vrat:2.4%,rep:11.9%

DIJAGNOZA: Oligospermia II

Spermokultura: patogene bakterije nisu izolovane

Analiza spermograma je radjena po preporuci ginekologa, a zarad lecenja bracnog steriliteta. Posto do ginekoloskog pregleda imam par dana volela bih neko strucno misljenje i pre toga ukoliko je moguce.Analize su radjene nakon 4 dana apstiniranja.Suprug je nepusac, po struci programer.Takodje bih naglasila da je spermogram radjen prvi put i da je pre nesto vise od mesec dana kod oboje izlecena infekcija Chlamidiom Trachomonas.

Hvala unapred

prim. dr.sc. Parazajder Josip

Kod vašeg supruga radi se o oligospermiji no sa dobrom vitalnošću spermija.Potrebno je učiniti spermiogram sa više pokazatelja koji se odnose na kvalitetu pokretljivosti spermija.Prethodna infekcija mogla je imati utjecaja na kvalitetu spemiograma.

Sanja

Postovani,
Dijagnoza mog supruga je "oligoasospermia", broj spermatozoa 0-3.
Od 1996. ne uspijevam zanijeti. Mozete li mi preporuciti gdje se i kome mogu jos obratiti obzirom da u Novoj Bolnici u Zagrebu te u Petrovoj Bolnici u Zagrebu nismo postigli zeljene rezultate? Koja jos Ustanova u Hrvatskoj ili Italiji rjesava slucajeve oligoasospermije? Da li je Rijecka bolnica opremljena za takve postupke i kome bih se mogla obratiti? Hvala lijepa. Sanja iz Pule