Urologija

pH urina

Ivy

Poštovani,

trudna sam 8 tjedana i kod analize urina utvrđena mi je pH =8 te je u komentaru navedeno da ima dosta amin...( nesto ) fosfatne soli i nesto sluzi te epitelnih stanica.
Molim Vas da li je ovaj pH zabrinjavajuci kao i ostali dio nalaza.
Naglašavam da sam pred tjedan i pol bila na terapiji eritomicinom 4x0,5 i da li možda to utječe na nalaz.

Osim toga u nalazu urinokulture pronađene su saprofitne bakterije 10 na 3 pa me zanima kakve su to bakterije i da li se trebam brinuti zbog njih.

Srdačan pozdrav,

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Alkalni ph urina obično znači infekciju u mokraći.Terapija eritromicinom vjerojatno utječe na vaš nalaz a saprofiti upućuju na tom da još postoji put infekcije.Potrebna je kontrola bakteriološkog nalaza urina.