Urologija

Pečenje nakon mokrenja kod djevojčice

Maja

Poštovani !
Molila bih za savjet . IMAM DJEVOJČICU OD SEDAM GODINA KOJA SE VEĆ NEKOLIKO MJESECI TUŽI NA PEČENJE OKO SPOLOVILA NAKON MOKRENJA . NE MOŽE TOČNO ZAKLJUČITI DA LI SE RADI O PEČENJU VANJSKOG DIJELA ( SLUZNICE ) ILI SAMOG KRAJA MOKRAĆNOG KANALA ( U NUTRA ) .PEČENJE PRESTANE KADA SE NAKON MOKRENJA OPERE ILI NAMAŽE DJEČJOM ILI NEKOM DRUGOM KREMOM, ALI SE PONOVO JAVLJA NAKON SLJEDEĆEG MOKRENJA . MOKRENJE NIJE UČESTALO , A PEČENJE TRAJE I AKO SE NEPOSREDNO NAKON MOKRENJA OBRIŠE PAPIROM . HIGIJENU ODRŽAVA REDOVITO , PERE SPOLOVILO SVAKI DAN . NAPRAVILI SMO NALAZE MOKRAĆE , KRVI I URINOKULTURU I SVE JE U REDU . NIJE PRONAĐENA NITI JEDNA BAKTERIJA TE NIJE DOBILA NIKAKAV LIJEK , VEĆ JE REČENO DA TREBA ČEKATI I DA ĆE TO PROĆI SAMO PO SEBI .MOLILA BIH VAS SAVJET ŠTO DALJE ČINITI , DA LI SE OBRATITI JOŠ KOJEM SPECIJALISTI , KOJE BI JOŠ NALAZE TREBALO UČINITI, JER DJEVOJČICA IDE U ŠKOLU GDJE JE NAKOM MOKRENJA PEČE TAKOĐER ,A NIJE SE U MOGUĆNOSTI TADA OPRATI .UNAPRIJED ZAHVALJUJEM !
MAMA!

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Preporucam Vam da djevojcicu odvedete još na pregled kod ginekologa.