Urologija

rak testisa ?

Neven

ovako u zadnjih par dana otkrio sam da mi je jedan testis nalazi nize od drugoga , što me naravno zabrinulo ...
koliko ja primjecujem kao da je propao malo dublje u vrecicu ... nije nista vece ni teze nego drugi testis niti me ne boli ...
takodjer neposredno ispod njega napipao sam nesto sitno, slicno tankoj cijevcici .... da grubo kazem koncic ..
samo me zanima dali je moguce da je rak, i koliko je to opasno,mogucnosti lijecenja
molio bih brzom odgovoru
hvala

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Niži položaj jednog testisa ne znači patološko stanje.Promjene veličine testisa i negove konzistencije , otvrdnuća u njemu sumnjiva su na malignu bolest.Ukoliko Vas muči sumnja na malignu bolest javite se na pregled urologu.