Urologija

problem

Maja

Moj problem je u tome što nakon rođenja dvoje djece vrlo teško mogu zaustaviti mokrenje tj. kada skačem, kašljem pa i ponekad ne radim ništa zna mi pobjeći mokraća. Također često osjećam bol prilikom odnosa, a nakon što nekoliko dana pijem uvin h čaj to prođe. Također povremeno moram ići vrlo često na WC pa mi se čini da je najbolje da se i ne dižem. Razgovarala sam s ginekologom i on mi je preporučio vježbu tako da zaustavim mokrenje ili stišćem mišiće no to mi nakon 1,5 godine nije pomoglo. Molim Vas da mi sugerirate rješenje mog problema. Hvala! Maja

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas se vjerojatno radi o stres-inkontinenciji ili urgentnoj inkontinenciji.Potreban je bakteriološki pregled urina i urodinamski pregled te svakako pregled urologa.Ovisno o dijagnozi pristupa se rješenju problema.Stres inkontinecija liječi se operativno dok urgentna lijekovima.