Urologija

Seminom

Ana

Molim Vas da mi odgovorite tko su stručnjaci za seminom u hrvatskoj, kome se obratiti?
Hvala unaprijed.

Prof. dr. J. Pasini

Poštovana Ana.

seminom, dakle tumor testisa domena je urologa i onkologa. U KBC Rebro postoji uhodani postupak za zbrinjavanje tog problema. Ne znam u kojoj fazi liječenja je bolesnik za kojeg se interesirate. Ukoliko je dijagnoza postavljena, očito je da već učinjena orhiektomija. Obratite se ili našem ili onkološkom timu Intituta za tumore ili pak drugim timovima koji se bave tim problemom. Uputstva za liječenje te bolesti usklađena su u svijetu i ne postoje bitne razlike. Preživljenje bolesnika je više nego zadovoljavajuće, no brojni problemi postoje, i terapija se mora, kao i kod većine bolesti individualizirati, tj. podesiti svakom pojedinom bolesniku.
S poštovanjem
J. Pasini