Urologija

TOXOPLAZMOZA

Damir

Prije 3 mj. pojavile su mi se kvržice iza lijevog uha (upaljeni limfni čvorovi). Nakon dugotrajnih pretraga (vađenje krvi, citopunkcije, serologija...) utvrđeno je da imam toxoplazmozu, virusnu bolest koju prenose mačke. Na Šalati su mi propisali trodnevnu terapiju sumamedom pa su me naručili za mjesec dana da napravim ponovno testiranje krvne slike da vide jel se virus povlači. Pored toga pijem imunal kapi duplu dozu jer sam čuo da bi moglo pomoći.
Zanima me da li se virus može proširiti i kako ga suzbiti?

Unaprijed zahvaljujem

prof. dr. J. Pasini

Poštovani Damire,
Opet jedan od nesporazuma, naime toksoplazmozom se ne bave urolozi, već specijalisti infektoloških bolesti. Molim da se i njima obratite.
S poštovanjem
J. Pasini