Urologija

trigonitis

Ivana

Poštovani!
Prije otprilike 3 mj.počela sam povremeno osjećati blago pečenje u donjem dijelu trbuha,malo više na desnoj strani.Prilikom specijalističkog urološkog preglada ultrazvukom ustanovljeno je zadržavanje mokraće u mokraćnom mjehuru pa sam dalje upućena na cistoskopiju.ustanovljeno je da je vanjski meatus uretre sužen(22Ch).Cistoskopski nalaz pokazuje znakove upale trigonuma (trigonitis).Ostali cistopskopski nalaz mjehura uredan osim blage trebekulacije.Dobila sam terapiju CEDAX 10 dana a zatim DIFLUCAN 7 dana a isto tako mi je preporučeno nabaviti
URO-NEBACETIN i svakako učiniti meatotomiju zbog uskog keatusa.
CEDAX I DIFLUCAN sam popila ali pečenje nije prestalo.
Zanima me kakav je to zahvat MEATOTOMIJA I da li je zaista nužan
te da li mi je pečenje trebalo prestati nakon uzimanja CEDAX-a i
DIFLUCAN-a .Lijek iz Njemačke još čekam.
Napomena:
U jutarnjim satima nemam tegoba ali se tijekom dana pojave a najizraženije su navečer.
Imam 39 godina.
Molim Vas za vaše mišljenje.

UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEM

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas se radi o suženju mokračne cijevi koja uzrokuje upalu mjehura.Antibiotike treba uzeti prema antibiogramu dobivenom natemelju bakteriološkog nalaza urina.Striktura uretre liječi se dilatacijom uretre a samo iznimno operativno.