Urologija

UPALE

IVICA

Imam 36 godina. Prije godinu dana imao sam tešku upalu sjemenovoda
i lijevi testis mi se uvećao za nekoliko puta. Urološki sam zbrinut te su problemi otklonjeni uz pomoć antibiotika: Sinersul i novocef. Nakon nešto manje od šest mjeseci ponovilo se isto,ovaj put sa drugim testisom, opet sam zbrinut istom terapijom. Sada je stanje prilično dobro međutim,pojavili su mi se problemi kod mokrenja. Naime, poslije svakog mokrenja zaostanu kap ili dvije što me jako smeta.Takođe sam primjetijo da se stanje pogoršava kod konzumiranja alkohola,jakih začina, gaziranog pića. Molim vas ako možete pojasniti o čemu se tu radi, i eventualno preporučiti što činiti dalje? Zahvaljujem.

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas se radi o kroničnom prostatitisu te je potrebno ponovno učiniti bakteriološki pregled ejakulata i odrediti liječenje.