Urologija

VARIKOKELA

marijan

Imam 24 godine i prije 4 mjeseca sam operirao u Zagrebu varikokelu lijevog testisa.Prije operacije mi je spermiogram bio 18 million od 20 million što se smatra donja granica.Stanje spermiograma je nakon 4 mjeseca i dalje isto.Lijevi je testis puno manji od desnog i skoro cijelu lijevu vrecicu zauzimaju varikozne vene koje su JAKO IZRAŽENE,čak i nakon operacije.Dali će mi se te žile povući?Da li znači da operacija nije uspjela ako su žile još prisutne?Da li će lijevi testis uspjeti narasti kao desni ( koji je normalne veličine) s obzirom da su mi 24 godine.Bavim se vježbanjem i da li to može utjecati na povećanje varikoznih vena .Da li se te neugodne vene mogu odstraniti?Da li moram ponovno na operaciju.?

Zoran

Ovo nije odgovor na tvoje pitanje ali možda ti možeš odgovoriti na
moje.

Imam 25 godina i isti problem kao i ti.
Pošto još nisam bio na operaciji zanima me kakva je to operacija,
dali imaš kakve bolove sada nakon operacije i koliko dugo si morao
ležati u bolnici ?

prim dr sci Josip Parazajder

Konačni efekt varikokele što se tiče povlačenja varikoznih vena i popravljanja spermoigrama može se očekivati tek nakon 9 mjeseci. Atrofija testisa uzrokovana varikokelom neće se oporaviti.Vježbanje ne utječe na stanje bolesti. Sada nije potrebna nova operacija.