Urologija

Varikokela

Antun

Prije 10 dana operirao sam varikokelu na lijevoj strani (resecirane su tri vene). Još u bolnici me mučila tupa stalna bol na suprotnoj desnoj strani ispod zadnjeg rebra dok sam ležao na leđima. Kako se bol javlja samo dok ležim na leđima i to nakon pola sata ležanja, i prestane kad promijenim položaj, ne mogu to s ničim povezati. Napominjem da takvu bol prije operacije nisam nikad osjetio, a traje neprekidno već 8 dana. Da li je to neka posljedica operacije i kakve bi pretrage trebao napraviti? Hvala na odgovoru.

prim dr sci Josip Parazajder

Kod vas se vjerojatno radi o mišičnoj boli (lumbago i sl.),te ta bol nema nikakve veze sa operacijom varikokele.